"Kolovací příběh" pokračuje :) Zapojte se, prosím Tady :)

Láska se nezapře!

26. června 2009 v 18:27 | mrně |  Láska se nezapře!
Tak doufám, že jsem nezklamala...:)Stál na střeše paneláku a pozoroval život pod sebou. Na ty normální lidi, kteří měli práci, rodinu nebo alespoň kamarády či partnera. Žili v normálním světě, měli normální životy, normální starosti. Jeho starost byla, jestli najde chutné zvíře nebo bude mudet zade žrát myš. Nežil v normálním světě. Ten jeho byl plný mýtických postav a on byl jednou z nich. Kočkodlak, každý den v noci se měnil v přerostlou kočku. Pohlédl na střechu naproti. Stála tam nehybně, vlasy jí vlály kolem obličeje, jak si s nimi pohrával vítr, kůže se jí zlatě leskla (netřpytila), jak ji nastavovala sluníčku. Strnul a zíral na krásnou upírku před sebou. Upíři byli jednou z mnoha dalších nestvůr. Ale krásných nestvůr....Ne, to nesmím, je to zakázané, ale když ona je tak krásná.
Zíral na ni, dokud neotevřela oči a nepodívala se na něj. Na vyzáblého blonďatého chlapce a roztrhanými džínami. Ihned se otočil a seskákal z paneláku dolů. Bylo mu jedno, jestli ho někdo z obyčejných lidí uvidí. Rozběhl se do lesa a přeměnil se na obrovskou černou kočku se žlutýma očima, vypadal trochu jako puma...


Běžel dál, neznámo kam, dokud nedoběhl ke srázu. nemohl zůstat ani chvíli v klidu. Přecházel ze strany na stranu a švihal ocasem (kočičím, samo sebou).
Sakra co to bylo?! Jak to mám udělat?! nemůžu se zabouchnout do upírky, ti zhora na to příjdou a sbohem nenormální světe. Teda ne že bych byl normál, prostě mě odstraní. Kdo ty zatraený pravidla vymejšlel!

Stále přecházel a snažil se nemyslet. Moc mu to nešlo......Stále musel myslet na tu tajemnou nádhernou upírku. Ani pomyšlení na čerstvého jelena ho nevytrhlo z přemýšlení....
Najednou nastražil uši a podíval se směrem k lesu. Stádo jelenů! Ihned se rozběhl tím směrem, aby nemusel žrát večer myši, jako nějaká obyčejná kočka!

Už ve své lidské podobě šel domů. Bydlel sám, přestože mu bylo teprve sedmnáct. Rodiče ztratil asi před rokem, ale nikdo to neřešil, vše zůstalo téměř při starém. Jen od té doby pobíhal po světě častěji jako kočka, než dřív, aby se najedl. Otevřel branku prudkým pohybem, až zavrzala. Byl naštvaný sám na sebe, že ho vykolejila jedna malá upírka....Vzhlédl k domu a ucítil zvláštní pach. Ne nepříjemný, dokonce moc příjemný, nasládlý,.....upír. V jeho domě! Co tam skara dělal?! Otevřel vstupní dveře a vešel dovnitř. V obýváku na pohovce seděla, krásná jako odpoledne s medově zlatýma očima.

"Co-co-co tu děláš?" vykoktal ze sebe. Jen mu dál zírala do očí. Zkusil to jinak.
"Proč tu jsi?" Stále neodpovídala. Je snad němá?! Ne. Cože? Co, cože? Ty jsi v mé hlavě?! Co myslíš?! Její "hlas" zněl pobaveně. Nevěřícně zakroutil hlavou. Jak to děláš?! Já nevím, prostě to přišlo s mou přeměnou. Takže se hrabeš v hlavě každýmu?! Pokud chci..... Na tváři měla stále neměný, nezaujatý hlas, ale v duchu zněla živě a pobaveně. Jen nad tím zakroutil hlavou a šel si sednout za ní. To nemůžu ani přemejšlet, když tu ta potvora sedí...Já to slyšela! No a? Seš snad moje chůva nabo manželka?! Na to nic "neřekla". Fajn, už mi konečně řekneš proč si tu? Teda tobě to pálí....Otráveně zavrtěl hlavou. Přece kvůli tobě! Teď se usmála, první náznak toho, že se mu to jen nezdá. Kvůli mně? Nejsem padlej na hlavu! Takováhle hezká upírka se nebude zajímat o kočkodlaka. Ty´s řekl hezká? Ne, neřekl. Řekl! Jak bych to mohl říct, když se tenhle rozhovor odehrává v mý palici. Ukázal na svou hlavu. Jen se usmála a nechala to být. tiše seděli vedle sebe, každý zahloubaný do svých myšlenek. Už skoro usínal, když se k němu naklonila a políbila ho.
Skara co to děláš?! Co bys řekl?! To nesmíš! Je to zakázané! No a? Lásku nezapřeš. Na to nic neřekl, ale ještě dlouho potom o tom přemýšlel. Seděli vedle sebe, ruce propletené....Ještě malý dítě a je to dokonalá rodinná id- Nestraš! Byla bys tak laskavá a přestala mi líst do hlavy. Ne!
Ortráveně protočil oči, ale nic neříkal. Ozvalo se tiché zaklepání na dveře a hned potom tiché kroky chodbou až k nim. Byl to jeden z Nich!
"Ale, ale! Upírka a kočkodlak!" Znělo to potěšeně. Okamžitě vyskočil (kočkodláček) a přeměnil se do zvířecí podoby. Vycenil zuby a začal syčet. Nevítaný návštěvník se jen zasmál a rychlým pohybem ho zmrazil na místě. Pak se otočil k upírce.
"Takže další z krku, kdo bude dál?" Zeptala se ho. Ani jeden netušili, že je chlapec stále slyší.
"James Whiscot." dívka jen přikývla a otočila se na chlapce.
"Vážně sis myslel, že bych tak riskovala?!" Ne! Černá kočka se odlepila od země a skočila na upírku. Snad si nemyslíš, že bych tak riskoval kvůli tobě! Pohrdlivě i odfrkl a zakousl se jí do krku. Ani se nebránila, jen z oka jí vytekla jediná slza, slza pro něj...
Nový návštěvník to celé jen pozoroval, dokud se s ní kočkodlak nevypořádal a pak ho jedním rychlým pohybem zarazil kočce dýku do srdce. To všechno, kvůli ní, kvůli falešné lásce.....PS: Náš "vypravěč" má taky schopnost ignorovat dary ostatních, tudíž zmrnutí jen předváděl...
doufám, že se Ti to líbilo a nejsi moc zklamaná, asi to není to, co jsi čekala....
A tady upíři prostě umí brečet...:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.